
60 хил. дка са унищожените площи от пожара в Сакар досега
Пожарът в землището на село Радовец е частично овладян. Усилията на екипите в момента са насочени основно към селата Срем и Устрем, община Тополовград.

На терен продължават да работят над 60 пожарникари с общо 20 противопожарни автомобила, 25 военнослужещи с 5 единици техника, доброволци от Доброволно формирование „Сакар 12“ – Тополовград, както и доброволци от Свиленград, които подпомагат гасенето в село Студена. На място са областният управител на област Хасково д-р Стефка Здравкова и кметът на община Тополовград Божин Божинов, както и заместник-кметът на Община Свиленград Анелия Георгиева.

Хеликоптерите, както и четири броя тежка верижна техника, продължават активно да подпомагат действията по овладяване на огъня,. По последни данни, засегнатата площ е около 60 хил. декара, от които 10 хил. декара са от горския фонд.

Поради неожънати ниви и неприбрана слама, ситуацията около село Срем остава затруднена, но към момента екипите задържат пламъците на разстояние от населените места.

Д-р Здравкова изказва благодарност към всички служби и доброволци за високия професионализъм, отличната координация и усилията, вложени в овладяването на пожарите.





В покрайнините са изгорели помощна постройка и стара къща. Няма опасност да бъдат обхванати и други сгради, засега се справяме успешно със стихията, заяви гл.инспектор Ивелин Тонев, началник на РСПБЗН в Свиленград. Изпратени да потушат огъня са 5 противопожарни екипа - от Свиленград, Любимец и Харманли.