Днес завърши лятната детска занималня, организирана за поредна година от община Свиленград и Местната комисия за борба срещу противообществени прояви на малолетни и непълнолетни (МКБППМН).
Васил Василев ще дирижира концерт на два духови оркестъра в Поморие
Така община Поморие съобщава на своите граждани и гости за предстоящото гостуване на два оркестъра от Свиленград. Поканата идва от общината на черноморския град и тамошното читалище „Светлина 1939“.
На 2 септември в 19 ч. на лятната сцена на читалището ще излязат Духовият оркестър „Костадин Манов“ към НЧ „Просвета- 1870” и на Детският духов оркестър в Свиленград.
В дните преди концерта домакините представят на поморийци и курортисти историята на инструменталното изкуство в Свиленград, който е организатор на Фестивал на духовите оркестри. Диригентът Василев е удостоен с почетния знак „Златен век” – печат на Симеон Велики на Министерство на културата и със „Сребърна лира” на Съюза на българските музикални и танцови дейци, посочват още организаторите.
СМ
Кметът на Любимец възобнови срещите си с членове на „Клуб 50+“
Кметът на община Любимец Анастас Анастасов възобнови регулярните си срещи с пенсионери и членове на Клуб „50+“. По инициатива на членовете на клуба срещата се проведе на 30 август в Клуб „Приятели“.
Служители от Община Свиленград обмениха опит по европейски проекти с колеги от унгарски общини
Служители от община Свиленград участваха в работни срещи за обмяна на опит и добри практики със свои колеги от общини в Република Унгария.
Оркестър „Калофер“ ще открие традиционния панаир в Свиленград
Богата събитийна програма е подготвила Общината за септември
С изпълнение на оркестър „Калофер“ ще бъде открит традиционният свиленградски панаир. Фолклорният концерт ще е на 18 септември от 18:00 ч. в парк „Младежки“ (панаира). Той е част от богатата събитийна програма за септември, предлагана ни от Общината:
Свиленградчанин краде плодове и зеленчуци, задържат го
В управлението в Свиленград е доведен мъж на 39г., съобщават от пресцентъра на МВР.
С хоротека и кино под звездите откриват кът за отдих в с. Мезек
Кът за отдих, спорт и кино под звездите откриват официално в свиленградското село Мезек на 31 август. Мястото е обособено по проект за местни инициативи на стойност 2 000 лева, осигурени от Община Свиленград, както и още 2 500 лева от дарители и традиционната "Еко Коледа" в селото.