Меню

11
Чет, Юни

 

ХФК /Хасково/ - ФК Свиленград – 4:4

 

 

При резултат 4:4 завърши футболната среща от VIII кръг на областната група между отборите на ХФК /Хасково/ и ФК Свиленград. Двубоят се игра на стадион „Младост“ в Хасково пред малцина зрители и силен дъжд през второто полувреме.

 

Домакините откриха резултата още в първите минути на срещата. Последва изравнителен гол, реализиран от Христо Георгиев. До края на полувремето хасковлии вкараха още две попадения след груби грешки на свиленградските защитници.

 

През вторите 45 минути свиленградчани излязоха преобразени на терена. През цялото полувреме те имаха преимущество, но пропуснаха няколко чисти голови положения.

 

Отново чрез Христо Георгиев жълтите намалиха резултата на 3:2. Последва изравняване от Валентин Фотев. Домакините поведоха с 4:3 пак след грешка на защитата на ФК Свиленград. Равенството оформи в самия край на срещата Михаил Ставрев.

В крайна сметка свиленградчани могат да съжаляват за пропуснатата победа, която напълно заслужаваха.

 

 

ФК Свиленград падна с 2:0 от Любимец 2018 в среща от VII кръг на областна група Хасково. Мачът, който се игра на обновения стадион „Колодрума, бе напрегнат и изпъстрен с доста нарушения. Съдията показа 6 жълти картона на домакините, два от които превърнати в червен, и три жълти на гостите. 

 

 

По-добрият отбор през целия мач бе на любимчани. В 31-та минута те откриха резултата след заучено положение при изпълнението на пряк свободен удар пред вратата на домакините. Попадението реализира Велин Иванов.

 

 

През второто полувреме играта стана още по-изострена. В 70-ата минута червен картон получи Наско Тенев и домакините останаха с човек по-малко на терена. Опитите им да изравнят резултата се оказаха безуспешни. В замяна на това при контраатака отборът на Любимец отбеляза втори гол чрез Георги Вълев в самия край на мача след неразчетено излизане на свиленградския вратар.

 

Изиграхме най-слабия си мач досега, беше лаконичният коментар на треньора на свиленградските футболисти Петър Кръстев след края на срещата.

За отбелязване е, че на трибуните по-голямата част от публиката бе от Любимец.

 

 

 

ФК Свиленград се наложи с резултат 2:0 над Марица /Симеоновград/ в мач от третия кръг на Областна група Хасково. Двубоят се игра в събота на стадион „Колодрума“.

Домакините излязоха на терена с фланелки с надпис: С теб сме, Любо! Така те изразиха съпричастност към съотборника си Любомир Костадинов, който получи тежка контузия в предишния мач с ФК Харманли и е със счупен крак.

 

 

Днешната среща протече с преимущество на свиленградските футболисти, но играта не поднесе интересни моменти през първото полувреме. Едва в 32-та минути след спъване на Чавдар Иванов в наказателното поле на гостите съдията отсъди дузпа.

 

 

 

Зад топката застана Христо Георгиев, който откри резултата.

Двубоят продължи с остри единоборства, но до грубости на се стигна и съдията не показа наказателни картони.

 

 

През вторите 45 минути мачът се пооживи. Стигна се до опасни положения и пред двете врати. В 85-ата минута след самостоятелна акция отдясно Христо Георгиев отбеляза втория си гол.

 

 

 

ФК Свиленград разгроми гостуващия тим на Раковски 1923/ Ивайловград/ с резултат 9:1 в мач от първия кръг на футболното първенство в Областна група-Хасково.

 

 

Двубоят от VI кръг на областната футболна група между ОФК Хасково II и ФК Свиленград завърши при нулево равенство. Срещата бе оспорвана, но бяха създадени малко голови положения пред двете врати. И двата тима бяха заложили повече на защитата. В края на мача домакините от Хасково имаха възможност да реализират попадение, като техен нападател се откъсна сам срещу вратаря Милен Вангелов, но свиленградският страж с вещина спаси.

Въпреки острите единоборства двубоят бе коректен, като беше показан само един жълт картон на футболист на гостите.

Следващата седмица ФК Свиленград посреща но свой терен Любимец 2018.

В среща от втория кръг на първенството в областна футболна група Хасково ФК „Свиленград“ гостува на отбора на ФК „Харманли“. Двубоят, който се игра днес, завърши с резултат 4:1 в полза на домакините.

 

 

 

 

Отборът е напълно обезпечен финансово

Във всеки мач ще играем за победа

 

- Тази събота се открива първенството в Областна футболна група Хасково. Готов ли е ФК Свиленград за предстоящите двубои?

- Здравейте на читателите на „Старият мост“!

Радвам се, че тази седмица стартира новият сезон в Областна група – Хасково. Подготвихме се добре с интензивни тренировки и няколко полезни контроли, в които изпробвахме различни варианти за игра. Мога да кажа, че момчетата от ФК Свиленград са мотивирани и готови за предстоящата футболна есен.

 

- Как протече подготовката на отбора?

- Подготовката на отбора протече изцяло на нашата база „Колодрума“.

Условията за работа бяха много добри, тревната настилка е в отлично състояние и това ни помогна да проведем всички занимания по план. Остава само да приключат ремонтните дейности по трибуните и съблекалните на стадиона, което ще стане съвсем скоро.

Изиграхме 4 контролни срещи. Загубихме от Елхово като гости с резултат 3:2. На собствен терен победихме Левски/Сърнево/ с 3:1 и ФK Хасково с 6:1, а от другия хасковски отбор, който беше лидер през миналото първенство, паднахме с 3:1.

 

- Колко футболисти са картотекирани и има ли от състава, играл в Югоизточна трета лига през предишното първенство?

- За новия сезон ФК Свиленград ще разчита на 25 картотекирани футболисти, изцяло местни момчета.

От Югоизточна Трета лига към нас се присъединиха капитанът Милен Вангелов и Христо Георгиев, както и завърналите се Чавдар Иванов и Красимир Бутраков. Ново попълнение е и Любомир Костадинов – единственият играч, дошъл от хасковския отбор Старско. Той остави страхотно впечатление в контролите и напълно заслужи мястото си в тима на ФК Свиленград.

 

- След като ФК Свиленград доброволно оттегли участието си в по-горната група поради липса на средства, какво е сегашното положение с финансите?

- Смело мога да кажа, че ръководството на ФК Свиленград е осигурило необходимата финансова стабилност. Отборът е напълно обезпечен да стартира и съответно да завърши първенството без никакви проблеми.

 

- Ще играете домакинските си мачове на обновения стадион „Колодрума“. Очаквате ли повече публика?

- Мачовете ни ще се играят на стадион „Колодрума“, където условията за футбол са отлични.

Надявам се местната публика да остави настрана различията, които се появиха след напускането на по-горната група, и отново да застане зад отбора. Тези момчета са местни, амбицирани и готови да дадат всичко от себе си, за да вървим напред. Заедно с моя помощник Стефан Фотелов сме плътно зад тях и ще им помагаме във всяко отношение.

 

- Какви цели си поставяте през новото футболно първенство?

- Разбира се, че ще се радваме на добро класиране, но най-важното за нас засега е да играем мач за мач.

Винаги излизаме за победа, независимо кой е противникът. Историята показва, че сме много неудобен отбор, независимо дали сме домакини или гости. Стараем се да играем бърз, атрактивен и динамичен футбол, като същевременно държим на стабилна защита. Тази година селекциите подсказват, че ни очаква много интересно първенство и нямаме търпение да започнем.

 

- В събота се изправяте срещу Раковски - Ивайловград на собствен терен. Какъв старт очаквате?

- Винаги съм вярвал, че е много важно как един отбор тръгва в сезона, и сега си пожелаваме победа, защото момчетата го заслужават.

Отборът на Ивайловград е натрупал опит и е доста опасен противник, така че от наша страна няма да има никакво подценяване. Надявам се, разбира се, и публиката да бъде зад нас! За нас тя е нашият 12 играч !

Искам да изкажа огромни благодарности на президента Христо Георгиев, изпълнителния директор Христо Гуджев и цялото ръководство на клуба, че във всеки един момент са зад отбора и предоставиха отлични условия за нормален тренировъчен процес!

Не на последно място благодаря на моя помощник Стефан Фотелов за неговата всеотдайност и труд, без които нямаше да се справя. Така, чрез общи усилия, се надяваме да постигаме успехи занапред.

За финал нека си пожелаем един добър сезон и най-важното – всички да бъдем здрави и без тежки контузии!

 

Интервюто взе: Николай Колев

Сходни