Още двама мъже и една жена са заловени с наркотик
50-годишен е задържан с дрога в Свиленград, съобщиха от ОДМВР-Хасково. Той е проверен с леката си кола „Опел“. В него е открит плик с бяло кристално вещество с тегло 0,90 грама, реагиращо при полеви наркотест на метамфетамин. Водачът е отказал да бъде тестван с техническо средство, за което му е съставен акт по Закона за движение по пътищата. Стартирало е бързо производство.
Още двама мъже и жена са задържани вчера за държане на наркотик. В ареста на управлението в Харманли е бил 58-годишен, в чиято стопанска постройка в района на комплекс „Извора на белоногата“ е намерена дрога. В условията на неотложност криминалистите са извършили претърсване и изземване на 2 торби със зелени съцветия с характерен мирис на марихуана с тегло 2,7 кг. В паркиран в близост лек автомобил „Шевролет“, собственост на 35-годишен харманлиец, са намерени още 2 торби от същата дрога с тегло 1,3 кг., ел.везна и множество полиетиленови пликчета с клипс. 58-годишният е задържан за срок до 24 часа по образуваното досъдебно производство. По същото време криминалисти от Дирекцията в Хасково са извършили проверка в Димитровград на спрял лек автомобил „Опел“. Извън колата служителите са установили 25-годишна от Първомай, държала в ръцете си плик с клипс, съдържащ 20 грама чай за пушене.
50-годишен свиленградчанин задържан с дрога
Инструменти
Шрифт
- Font Size
- Default
- Режим за прочит